Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Bazar.sk

Tieto veci vám nesmú na turistike chýbať. Máte všetky?

28. 09. 2017

Každý deň sa pozeráte na ten kopec, premýšľate aký krásny výhľad z neho musí byť, no ešte ste si nikdy netrúfli naň vyliezť? Práve teraz je ten správny čas!

Jeseň praje turistike! Krásne sfarbené lesy, príjemne hrejúce slnečné lúče a ranná inverzia, to sú veci, pre ktoré sa oplatí vybrať na hory. A k tomu ten pokoj, ticho a vôňa lesa! Ak ste sa doteraz na žiadnu túru nevybrali, možno je načase to zmeniť. A že nemáte turistickú výstroj? Na Bazar.sk nakúpite potrebné veci za dobré ceny. Pripravili sme pre vás kompletnú základnú turistickú výstroj pre turistu, ktorý sa chystá zdolať ľahšiu túru v našej krásnej malebnej slovenskej prírode. Pri kliknutí na fotografiu môžete vidieť detail inzerátu.

Tieto veci vám

Turistické topánky sú základ

Vhodne zvolená obuv do terénu je základom úspešnej túry. Vyššie trekingové topánky spevňujú členky, takže ak sa vám pošmykne, vaše členky to zvládnu oveľa ľahšie a nemusí dôjsť k úrazu. V prípade mokrého terénu či rannej rosy je vhodné zvoliť skôr nepremokavú koženú obuv. Kvalitná podrážka môže zabrániť pošmyknutiu a skalnatý terén zvládnete ľavou zadnou. Doslova!

Tieto veci vám

Termoprádlo je skvelý pomocník

Vďaka jeho izolačným vlastnostiam budete vždy radi, že ho máte. Výborne odvádza pot a v chladnom počasí je ako vaša druhá koža.

Tieto veci vám

Do ruksaku zbalíte čokoľvek

Pokiaľ sa chystáte na celodennú alebo viac dennú turistiku, turistický ruksak určite využijete. Zabalíte doň jedlo, vodu, náhradné oblečenie a všetky veci potrebné na prespatie. Mnohým ľuďom sa s ruksakom na chrbte dokonca lepšie kráča, potrebné je však zvoliť dobre vystužený chrbát. 

Tieto veci vám

Turistické oblečenie by malo byť nepremokavé

Ideálne vodeodolné bundy a nohavice! Oblečenie, ktoré máte ako vrchnú vrstvu, by vás malo ochrániť pri každých poveternostných podmienkach. 

Tieto veci vám

Tieto veci vám

Palice sú opora

Oceníte ich najmä na zostupe z kopca, kde budete vďační za to, že ich máte so sebou. Turistické palice sú nenahraditeľný pomocník.

Tieto veci vám

Čo vám zaručene nesmie chýbať?

Termoska s horúcim čajom vás príjemne zahreje počas veterného počasia a prvých mrazov vo vysokých polohách.

Tieto veci vám

 Ťapka alebo ploskačka so slivovicou slúži proti zachladeniu pri dlhšej prestávke a ako by povedal váš starý otec - slivovica, to je liek!

Tieto veci vám

 Vreckový nožík je pre prežitie v lese neoodeliteľnou súčasťou vašej turistickej výstroje. 

Tieto veci vám

 

Zdroj: Bazar.sk

Foto: Photo by Jan-Niclas Aberle on Unsplash

Diskusia k článku: