Bazar.sk

Vytvorte dokonalú záhradu pre deti

06. 04. 2023

S príchodom jari sa mnohí rodičia začínajú zaoberať otázkou, ako pripraviť záhradu pre svoje deti, aby sa mohli vonku bezpečne a zábavne hrať. Existuje množstvo nápadov a možností, ako vytvoriť v záhrade pre deti ideálne miesto na hranie a relax. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko tipov a nápadov.

Bezpečnosť je prvoradá

Prvým krokom pri príprave záhrady pre deti je odstránenie nebezpečných predmetov. Skontrolujte, či sa v záhrade nenachádzajú príliš veľké kamene alebo ostré predmety, ktoré by mohli spôsobiť úrazy. Odstráňte aj všetky nebezpečné rastliny, ktoré by mohli byť jedovaté. 

Pestovanie rastlín

Deti môžete zapojiť aj do pestovania rastlín. Vyberte si rastliny, ktoré sú pre deti atraktívne, ako napríklad paradajky a jahody. Pomôžte im pripraviť záhony a vysvetlite im, ako rastliny fungujú. Týmto spôsobom sa deti veľa naučia a súčasne sa budú môcť na svojom vlastnom záhradnom kúsku baviť.

Zdroj: Canva.com

Trampolína

Trampolína je vynikajúcim spôsobom, ako zabaviť deti vonku na čerstvom vzduchu. Pre bezpečnosť však musí byť správne upevnená a mala by byť v bezprostrednej blízkosti dospelých.

Pieskovisko

Pieskovisko je ideálnym miestom pre deti, aby sa mohli hrať a budovať rôzne stavby z piesku. Pieskovisko môže byť klasické alebo môžete použiť kreatívne riešenia, ako napríklad umiestniť doň stôl so sedením pre deti.

Zdroj: Canva.com

Hojdačky

Dnes existuje množstvo rôznych druhov hojdačiek - od jednoduchých a klasických až po moderné ohýbacie hojdačky pre viac detí. Výber závisí od vašich preferencií a miesta, ktoré máte k dispozícii.

Zdroj: Canva.com

Záhradné ihriská

Záhradné ihriská sú skvelým miestom, kde sa môžu deti hrať a tráviť svoj voľný čas. Môžete si vybrať z rôznych možností, ako napríklad preliezačky, šmykľavky alebo prekážkovej dráhy. Niektoré z týchto zariadení môžu byť pre deti výzvou, no v konečnom dôsledku ich motivujú a rozvíjajú ich schopnosti.

Zdroj: Canva.com

Záhradný altánok

Záhradný altánok môže byť skvelým miestom, kde sa deti budú môcť schovávať pred slnkom alebo dažďom a relaxovať. 

Príprava záhrady pre deti na jar môže byť zábavným procesom, ktorý vám umožní prežiť kvalitný čas s vašimi deťmi.


Zdroj: Bazar.sk, Canva.com

Diskusia k článku: