Bazar.sk

Využite staré predmety na dekoráciu domácnosti

17. 05. 2023

Staré predmety, ktoré by inak skončili na smetisku, môžu byť zdrojom nekonečnej inšpirácie a nápadov. Tu sú niektoré na kreatívne využitie starých predmetov, ktoré vám môžu pomôcť pri transformácii vášho domova.

Použite staré okná ako zrkadlá na stenu

Staré okná môžete tiež využiť na vylepšenie vášho interiéru. Stačí ich jednoducho umiestniť na stenu a využiť ich ako zrkadlá. Okrem toho môžete okná použiť aj ako dekoratívne rámy na fotky alebo na iné umelecké diela.

Upravte starý kufor na kreatívny skladací stôl

Zo starého kufra môžete vytvoriť skladací stôl pre vašu domácnosť. Stačí odstrániť všetko z vnútra kufra a pridať do neho výklopnú dosku alebo nejaký sklápací mechanizmus. Takýto skladací stôl bude nielen praktický, ale aj pekný prvok vášho interiéru.

Zdroj: Canva.com

Využite staré plechovky

Ak máte doma plechovku, môžete ju upraviť a použiť ako stojan na perá. Stačí ju vymaľovať a následne do nej vložiť perá alebo ceruzky, ktoré chcete mať na dosah. Ak stojan na perá nepotrebujete, môžete plechovky využiť aj ako milé kvetináče.


Zdroj: Canva.com

Vytvorte si kvetinové aranžmány z rozbitého porcelánu

Máte doma rozbité šálky alebo taniere? Použite ich ako originálny dekoračný prvok a vytvorte si z nich kvetinové aranžmány. Jednoducho do nich umiestnite kvety alebo rastliny a vytvorte si jedinečnú dekoráciu.

Kreatívne využívanie starých predmetov nielen prispieva k ochrane životného prostredia tým, že sa minimalizuje množstvo odpadu, ale aj pridáva osobitý šmrnc a originalitu do každej domácnosti.


Zdroj: Bazar.sk, Canva.com 

Diskusia k článku: