Bazar.sk

Zorganizujte si svoju domácnosť

20. 04. 2023

Organizácia šatníka alebo špajze môže byť často odkladaná, pretože sa môže zdať ako príliš pracná. Ale s niekoľkými jednoduchými krokmi a trochou motivácie môže byť táto úloha rýchla a efektívna. Tu je niekoľko tipov, ako si zorganizovať svoj šatník alebo špajzu.

Začnite odstraňovaním

Prvým krokom pri organizovaní šatníka alebo špajze by malo byť odstránenie všetkých položiek, ktoré už nie sú potrebné. V šatníku by to mohli byť veci, ktoré sú vám už malé, nepohodlné, alebo už dlho nepoužívané. V špajzi to môžu byť predmety, ktoré sú už po dátume spotreby, alebo predmety, ktoré ste nevyužili po dlhú dobu.

Zdroj: Canva.com

Triedenie

Ak ste už odstránili všetky nevyhovujúce položky, môžete začať triediť veci, ktoré zostali. V šatníku môžete zorganizovať veci podľa toho, na čo sú určené, podľa ročných období alebo podľa príležitosti. Pre špajzu to môžu byť položky triedené podľa kategórií, ako sú konzervy, obilniny, alebo koreniny.

Ukladanie

Teraz, keď máte svoje položky roztriedené, môžete ich uložiť do šatníka alebo špajze. Pre šatník to môže znamenať zavesenie oblečenia na ramienka a usporiadanie topánok na políc. Pre špajzu to môže znamenať ukladanie položiek do nádobiek a rôznych krabíc, ktoré môžete označiť podľa kategórie alebo dátumu spotreby.

Zdroj: Canva.com

Ďalšie úložné riešenia

Ak máte problém s nedostatkom miesta vo svojom šatníku alebo špajzi, môže byť užitočné pridať niekoľko úložných riešení. Napríklad, pre šatník môžete pridať zásuvky alebo regále, ktoré vám umožnia usporiadať a uložiť viac položiek. Pre špajzu môžete pridať police alebo stojany, ktoré pomôžu udržať položky usporiadané a viditeľné.

 

Organizovanie domácnosti vám pomôže zvýšiť produktivitu, ušetriť čas a pomôcť udržať prehľad v každodennom živote.

 

Zdroj: Bazar.sk, Canva.com Diskusia k článku: